CESNET

VOCE

 

 

Virtuální organizace pro střední Evropu (VOCE) byla založena za účelem přímého zprostředkování výpočetních zdrojů vědcům a výzkumníkům z střední Evropy. Virtual Organisation for Central Europe (VOCE) je v skutečnosti virtuální organizací (dynamickou, multi-insticionalní komunitou) reprezentující všechny uživatele EGEE v regionu střední Evropy, kteří chtějí využívat výpočetní zdroje přístupné v tomto regionu. VOCE přímo podporuje badatele poskytováním výpočetních služeb jako jsou například: sdílení dat a výpočetní kapacity v regionu střední Evropy nebo instalovaného gridového middleware a dalšího software sloužícího k řešení různých výpočetních úloh.

Pokud chcete využívat služby výpočetních zdrojů VOCE, je nejlepší začít s kapitolou "Jak se připojit do VOCE." Ještě předtím si přečtěte Pravidla používání VOCE, protože vstupem do VOCE automaticky souhlasíte s jeho pravidly. Sekce "Využití zdrojů VOCE" popisuje základní postupy, jak používat vypočetní zdroje nabízené VOCE. Kapitola "Manuály/Průvodce" obsahuje užitečné materiály týkající se všech důležitých témat souvisejících s prací v distribuovaném prostředí VOCE/EGEE.

Pokud máte nějaké problémy nebo pochybnosti, navštivte sekci "Podpora VOCE", kde získáte informace o tom, jak kontaktovat uživatelskou podporu VOCE.

Vaše členství ve VOCE je vázáno na každoroční prodloužení Vašeho účtu ve VOCE. Váš VOCE účet je možné prodloužit online po vyplnění formulářového pole, v němž je třeba krátce popsat Vaše dosavadní aktivity ve VOCE včetně dalších, plánovaných.