CESNET

Manuály / Příručky

K zajištění bezproblémového používání prostředků EGEE/VOCE Vám doporučujeme nastudovat následující technické publikace a manuály, které pokrývají všechna kritická témata související s gridovým počítáním v prostředí EGEE. Pokud hledáte průvodce použitím gridových portálů nebo základní informace o certifikátech, navštivte prosím sekci Gridové nástroje.

Jedním z hlavních výsledků projektu EGEE je (kromě v celoevropském měřítku rozvinuté gridové infrastruktury) nová verze gridového middleware nazvaného gLite middleware. Seznam typických uživatelských případů, popisující využítí prostředí EGEE Gridů je dostupné online. Níže najdete detailní informace týkající se základních služeb gLite.

Zde můžete nalézt velmi užitečnou webovou stránku popisující správné způsoby využití gLite 3.1. Témata jsou rozdělena podle různého stupně znalostí o gridovém middleware, začínají od úplných základů přes průměrné, až k velmi pokročilým.

Aby byl uživatel schopen psát a zadat výpočetní úlohu, musí znát Job Description Language (JDL), v něm se musí být napsány všechny vstupní soubory úlohy.

gLite Guide můžete nalézt zde

Pokud se zajímáte o další informace týkající se služeb gLite, prosím, navštivte stránku gLite s kde najdete aktuální dokumentaci..